15
Rgs

Nestandartiniai baldai – moderniems namams

Baldai jau seniai nebėra tik funkciją atliekantys daiktai. Dabar, kaip niekad, baldams keliami aukšti reikalavimai: jie turi būti ir gražūs, ir stilingi, ir talpūs ar ergonomiški, ir kokybiški, ir dar už prieinamą kainą… Ir iš tiesų – tinkami baldai taupo laiką, erdvę ir sukuria išskirtinę atmosferą.

 

Nestandartiniai baldai. Ar verta investuoti?

Nėra vienareikšmio atsakymo, tačiau jei norime maksimaliai išnaudoti erdvę, nepalikti plyšių, kuriuos labai mėgsta dulkės ar trupiniai, nestandartinių baldų gamyba yra viena iš išeičių. Pirmiausia, baldas bus pritaikytas milimetrų tikslumu. Be to, jis atlieps Jūsų poreikius: gal mėgstate tik spintas su pakabomis, o gal reikia daug mažų stalčiukų? Individualių baldų projektavimas išsprendžia visas problemas ir palengvina buitį – tokia juk ir yra pirminė baldų funkcija.

Nestandartinių baldų privalumai:

  • Galimybė rinktis medžiagas, faktūras, dizainą;
  • Geriausiai išnaudojama erdvė;
  • Baldai sumontuojami nepaliekant laisvos vietos, prisitaikant prie pastato nelygumų;
  • Nestandartinių baldų gamintojai dažniausiai viską atlieka patys, tad nereikia rūpintis baldų surinkimu ir transportavimu;
  • Nestandartinis baldas gali tapti išskirtine interjero detale – ne tik vieta daiktams sudėti.

Žinoma, nestandartinių baldų gamyba kainuos šiek tiek brangiau, nei spinta ar virtuvės baldai parduotuvėje, tačiau ten ne tik negalėsime išsirinkti visų norimų baldinių medžiagų, bet ir turėsime namie nereikalingų „kišenių“.

 

Kuo ypatingi šiuolaikiški baldai

Modernumas dabar yra viena poopuliariausių sąvokų. Natūralu, kad modernių namų trokšta vis didesnė dalis naujakurių. Modernūs namai – tai tokie namai, kuriuose funkcionalumas puikiai dera su estetika: juose dažnai įrengiamas grindinis šildymas ir nereikia apkarstyti sienų sunkiai valomais radiatoriais ar prisinešti pusės kambario malkų; pritaikomas apšvietimas pagal zonas, kad būtų galima taupyti elektros energiją; įrengiamos vis populiarėjančios atsinaujinančių išteklių sistemos – saulės kolektoriai ar geoterminis šildymas ir t.t.

Ne išimtis ir baldai. Dabar spinta – ne tik spinta, o net saviraiškos, unikalumo įrodymas ar visas meno kūrinys. Dabar baldas – ne plokščių ir varžtų kratinys, o įvairiausių medžiagų ir faktūrų, naujausių technologijų derinys, pirmiausia, tarnaujantis žmogaus poreikiams – tiek estetiniams, tiek praktiniams. Šiuolaikiški baldai turi gerokai daugiau uždavinių, nei seniau. Visų svarbiausia, kad tai baldai, kuriuos lengva prižiūrėti,  su kuriais gera gyventi, patogu naudotis ir gražu tiesiog žiūrėti.

Modernūs namai neatsiejami nuo modernių baldų. Baldų, kurie leidžia gyventi patogiau, kurti ir įgyvendinti savo idėjas, taupyti laiko tvarkantis, sukurti jaukius funkcionalius namus tiek keliose dešimtyse, tiek šimtuose kvadratinių metrų.