Baldo iš laminuotos drožlių plokštės kokybė

PLOKŠTĖS TANKIS

plokštės tankis, tai kiek medžio drožlių sunaudota gaminant plokštę. Nuo to labai priklauso, kaip laikosi furnitūra, ar galėsite išardę spintelę vėl ją surinkti ir ar nereikės į kitą vietą perstatyti vyrių, kiek laminatas atsparus smūgiams. Plokštės tankį galite matyti žiūrėdami į plokštės šoną. Viduriniame plokštės sluoksnyje matysite didesnes drožles, viršutiniuose – drožlės bus smulkesnės, tankis didesnis. Kuo daugiau medžio drožlių sunaudojama gaminant plokštę, kuo jos tankis didesnis – tuo plokštė kokybiškesnė, atsparesnė. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kokio storio plokštės naudojamos, gaminant baldus. Užsisakydami nestandartinius baldus visuomet gaunate geresnę kokybę, nes naudojamos storesnės, t.y. 18-20mm storio plokštės, kai tuo tarpu parduodami masinės gamybos baldai neretai būna pagaminti ir iš 10mm storio plokščių.

LAMINATO KOKYBĖ

Jei trumpai, tai visumoje ją lemia atsparumas įbrėžimams, dėmėms, temperatūrų poveikiams, drėgmei. Dažniausiai vizualiai ar prisiliesdami galime pajusti kokybių skirtumą. Geresnių laminatų paviršius būna kietas, labiau panašesnis į plastiką, nei į plėvelę. Tačiau reiktu atkreipti dėmesį, jog ne visais atvejais būtinas geriausias laminatas. Pavyzdžiui spintelių viduje rekomenduotina naudoti vidutinės kokybės laminatą, taip nemažai sumažinant išlaidas. Taip pat plokštės turi ir savo kokybės klases. Dažniausiai naudojamos E1 klasės plokštės. Joje yra mažiausias  reikalaujamas ES teisė aktais plokščių gamybai naudojamo formaldehido kiekis (iki 10 mg formaldehido 100 g visiškai sausos medienos). E2 klasėje — po 10-20 mg ir po 30-60mg — E3 klasėje. E1 yra saugu naudoti, todėl galėsite būti tikri, kad sveikatai tokie baldai nepakenks. Aukščiausia LMDP klasė – E0. Tokios kokybės klasės baldai gaminami darželiams, ligoninėms, kitoms visuomeninės paskirties patalpoms. Šios klasės  išskiriamas formaldehido kiekis yra 75 % mažesnis negu reikalauja Europos E1 standartai. Šis kiekis artimas natūralios medienos išskiriamam formaldehido kiekiui. Pirmas rodiklis, rodantis, kad plokštės kokybės klasė abejotina, yra jos kvapas – nemaloniai aitrus ir ryškus. Įsigijus tokius baldus reikėtų dažniau vėdinti patalpas.

BRIAUNOS

Baldų kokybę lemia ir tai, kokiomis juostomis klijuojamos briaunos.Briaunos gali būti PVC, ABS, melaminas. ABS nuo PVC (populiariausių Lietuvoje) skiriasi tuo, kad jų sudėtyje nėra chloro. Šių briaunų yra įvairių storių: populiariausios 0.4 mm – 2 mm.

FURNITŪRA

Vyriai, įvairius pakėlimo mechanizmai, bėgeliai, stalčių mechanizmai – tai pagrindiniai gendantys elementai. Kokybiška furnitūra yra viena iš brangiausių sudedamųjų dalių balde (virtuvėje, spintose su stumdomomis  durimis). Jos kokybė pasižymi tuo, kad ji yra ilgaamžė ir tarnauja daugelį metų. Jeigu furnitūra sugenda ar lūžta, baldas išsikraipo, nebegalima juo  naudotis ir ilgainiui jis tampa paprasčiausia griuvena. Todėl svarbu užsisakinėjant baldus išsamiai ir detaliai išsiaiškinti.  Furnitūros kainų skirtumai siekia  dešimtis kartų, pvz. stalčių bėgelių yra ir už 5lt, ir už 150lt.

KOKYBIŠKAS SURINKIMAS BEI MONTAVIMAS

[blockquote_left] Patyrę meistrai dirba atsakingai ir kruopščiai, o saviveiklininkai dažnai savo klaidas bando slėpti. [/blockquote_left] Jeigu baldų medžiagos kokybiškos, nereiškia, kad ir pats baldas bus kokybiškas, jei bus surinktas bet kaip. Prieš užsisakant, klientui labai sunku įvertinti šį etapą, dėl to reikėtu atidžiau pasidomėti atsiliepimais apie gamintoją, panagrinėti jo duodamą informaciją, požiūrį bei vertybes. Taip pat reikėtu būti atsargiems renkantis pigiausią kainą pasiūliusius baldininkus, kadangi gali būti, jog būtent šioje vietoje, įdarbindami pigiai apmokamus, žemos kompetencijos darbuotojus, jie ir sutaupo.

PATOGUMAS

Esminės baldo funkcijos – praktiškumas ir patogumas, todėl vertėtų atkreipti į patyrusių dizainerių patarimus. Pasitaiko atvejų, kuomet grožis nugali praktiškumą, tačiau ilgainiui svarbesnė darosi patogumo pusė. Pvz. patogesnė (ir brangesnė) virtuvė su stalčiais, nei su varstomomis durelėmis, nes stalčiuose daiktus lengviau pasiekti, nei  lankstytis ir „lįsti“ į spintelės kampą. Baldus reikia priversti tarnauti Jums, o ne atvirkščiai.

ĮRANGA

Na, šito Jūs nematote, bet yra skirtumas tarp to, ką gali šiuolaikiniai baldų gamybai skirti įrengimai ir paprasti įrankiai. Pvz. briaunų laminavimo staklės briauną užklijuoja preciziškai, o rankomis klijuojama taip gerai neprisispaudžia. Kiaurymių, išgręžtų kompiuterinėmis staklėmis paklaida – dešimtosios milimetro, o tuo tarpu gręžiamų ranka iki kelių milimetrų. Kadangi medžio drožlių plokštė apdirbimo metu būna gana trapi, kiekviena operacija turi įpatingai didelę įtaką galutiniam rezultate ir baldo pridavimo metu nepastebėtos klaidos ilgainiui gali nemaloniai nustebinti.

[alert color=”white”] Visi aukščiau išvardinti veiksniai lemia baldų kokybę, todėl pirkdami ar užsisakydami baldus būkite išmintingi klientai, nes, kaip mus moko liaudies patarlė, taupus moka dvigubai. [/alert]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *